« Oyun Haberleri
Haziran 16, 2020 18:26

Insomniac Spider-Man: Miles Morales'in bağımsız bir PS5 oyunu olduğunu onayladı

Insomniac Games, yeni duyurulan Örümcek Adam: Miles Morales'in PlayStation 5 için bağımsız bir başlık olacağını doğruladı ve başlığın sadece yeniden düzenlenmiş bir versiyonu veya orijinal PS4 Örümcek Adam'ın genişlemesinden bu yana genişlediğine dair söylentileri bastırdı.

Insomniac Games, yeni duyurulan Örümcek Adam: Miles Morales'in PlayStation 5 için bağımsız bir başlık olacağını doğruladı ve başlığın sadece yeniden düzenlenmiş bir versiyonu veya orijinal PS4 Örümcek Adam'ın genişlemesinden bu yana genişlediğine dair söylentileri bastırdı. Örümcek Adam: Miles Morales'in kapsam olarak orijinalinden daha küçük olacağı bildiriliyor, ancak Bloomberg'in raporunda Uncharted: Lost Legacy (Kapsamdaki Kayıp Miras) ile karşılaştırıldı.

Karışıklıkların bir kısmı, The Telegraph ile yaptığı bir röportajda, Sony Interactive Entertainment'ın Avrupa iş kollarından EVP başkanı Simon Rutter'in yorumlarından kaynaklanıyor. Rutter, “Genişleme öğesi olan önemli bir Miles Morales bileşeni var, ama aynı zamanda oyun içinde de oyun ve oyun motorunda önemli geliştirmeler yapıldı, belli başlı PlayStation 5 teknolojisinin ve özelliklerinin bazılarını devreye alıyor .”

Rutter'ın yorumlarına rağmen, geliştirici Insomniac Games, Spider-Man: Miles Morales'in video oyunu Spider-Man'ın maceralarını sürdüren bir “bağımsız oyun” olduğunu bir tweet'te doğruladı.

Uncharted: The Lost Legacy, Uncharted 4: A Thief's End adlı ana serideki bir önceki başlıkla benzer oyun öğelerini, grafikleri ve teknolojiyi paylaşan 2017 yılında ortaya çıktı. Ancak geleneksel bir Uncharted oyunundan daha küçük ve daha kısa bir deneyimdi. (Ayrıca tam 59 dolarlık bir fiyat etiketi yerine 39 dolara satıldı.) Spider-Man: Miles Morales, Bloomberg'in raporuna göre, orijinal Spider'dan "çok daha kısa" bir çalışma süresiyle benzer bir stratejiyi takip edecek. Adam (DLC açılımlarını saymamak için yaklaşık 40 saat sürdü).

Ancak Uncharted 4 ile aynı platformda yayınlanan The Lost Legacy'den farklı olarak, Spider-Man: Miles Morales, yeni bir karaktere odaklanmanın ve yeni oyun özelliklerinin eklenmesinin yanı sıra PS5 başlığının da geliştireceği ek kırışıklığa sahip olacak. PS4 oyununda, konsolun daha güçlü donanımından yararlanmak için yeni teknik geliştirmelerle. PlayStation Blogunda yayınlanan bir yazı, orijinal PS4 başlığına kıyasla “Marvel’in New York Şehrinde neredeyse anında hızlı seyahat” ve “son derece ayrıntılı karakter modelleri ve gelişmiş görseller” dahil olmak üzere bu iyileştirmelerden bazılarını detaylandırıyor.

Örümcek Adam: Miles Morales bu tatil sezonunda PlayStation 5'te piyasaya sürülecek.

Diğer Haberler